Oyunlar

Minecraft, bu ayın ilerleyen saatlerinde PlayStation VR’a ücretsiz bir yükseltme olarak geliyor

Minecraft, bu ayın ilerleyen saatlerinde PlayStation VR’DE oynanabilir hale getiren ücretsiz bir yükseltme alıyor, geliştirici Mojang Studios bugün bir blog yazısında açıkladı.

Hayranlar bir süredir PSVR Minecraft’ı soruyorlar. Her zaman popüler olan oyun, çeşitli sanal gerçeklik platformlarında oynamak için zaten mevcut olsa da (örneğin, 2016’da Oculus Rift’te piyasaya sürüldü), Sony’nin VR donanımı şimdiye kadar göz ardı edildi. Mojang, güncellemenin bu ay bir süre sonra tüm oyuncular için ücretsiz bir indirme yaması olarak geleceğini söyledi.

Stüdyo,” PlayStation 4’te Minecraft’a sahip olan herkes bu yamayı otomatik olarak alacak ” diyor. “Bu yamayı indirin ve yeni Minecraft VR işlevselliğine erişeceksiniz. Tabii ki, kullanmak için bir PS VR kurulumuna ihtiyacınız olacak.”

Mojang ayrıca, aşağıda görüldüğü gibi PS VR’DE Minecraft gibi görünen ekran görüntülerini paylaştı:

  • blank
  • blank
  • blank

Şirket, MİNECRAFT’IN PS VR versiyonunun “PlayStation 4’te her gün, her hafta, her ay, her yıl oynayabileceğiniz %100 aynı Minecraft oyunu ” olacağını söylüyor. Hiçbir şey kaldırılmamış. %100 sağlıklı ve saf tam yağlı Minecraft.”

Bazı küçük tweaks vardır, ancak bunlar esas olarak arayüz ve VR için kurulum olacaktır. Oyuncular, PS VR kulaklığını kullanarak etraflarına bakarken hareket etmek ve harekete geçmek için PS4 denetleyicisini kullanabilecekler. Mojang, oyunun iki ayrı mod, sürükleyici ve oturma odasına sahip olacağını, ancak bunların ne gerektireceği konusunda ayrıntıya girmediğini söylüyor.

Minecraft, on yıldan fazla olmasına rağmen kaçak bir başarı olmaya devam ediyor. Bu yılın başlarında, 2014’te Mojang’ı satın alan Microsoft, oyunun satışlarının şu anda çeşitli platformlarda 200 milyonu aştığını ve pandeminin başlangıcında bir kullanım artışı olduğunu söyledi.

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu