EğlenceOyunlar

Crysis Remastered, Xbox One ve PS4’te ışın izleme ile yeni nesil konsolları yenecek

Crysis Remastered’in, çalıştırmak için PC donanımına sahip olmanız durumunda ışın izlemeyi destekleyeceğini zaten biliyorduk. Ancak, PC ve mevcut nesil konsollarda piyasaya sürülmeden önce, Crytek bu hafta ilk kez, bu konsol neslinde, PS4 Pro ve Xbox One X’in ışın izleme desteği sunacağını açıkladı-çünkü Crysis Remastered’in mevcut nesil konsol sürümlerinde görünecek.

Crytek’in CryEngine, mevcut nesil donanımın bu özelliği desteklemesine izin veren yazılım tabanlı ışın izleme sağlar. 2019’da oyun stüdyosu, Crytek’e göre cryengine 5.5’in değiştirilmiş bir sürümü kullanılarak geliştirilen Neon Noir Tech demosunu gösterdi. Yazılım tabanlı ışın izleme uzaktan yeni değil; en son olarak, Nvidia bu özelliği 2019’da GTX kartlarına ekledi, ancak deneyim, şirketin daha yeni RTX kartlarını özel ışın izleme donanımı ile kullanmaya kıyasla daha azdı.

Işın izleme, oyunlarda gerçekçi aydınlatma, yansımalar ve gölgeler oluşturabilen bir oluşturma tekniğidir. Yeni nesil konsollar-PS5 ve Xbox Serisi X / S — donanım hızlandırmalı ışın izlemeyi içerecek, çünkü her sistemin kullanacağı AMD RDNA 2 GPU’larının bir özelliği.

Outlet’in belirttiği gibi, bu hem Sony hem de Microsoft’un Pro konsolları için teknik bir başarı olsa da, oyunu oynamak istediğiniz yol olmayabilir. Işın izleme olmadan, PS4 Pro Xbox One X’te 1800p ve 2160p’de çalışabilir, ancak ps4 Pro ve 1080p’de 1080p’den daha azına ve ışın izleme özellikli Xbox One X’te 30fps’den daha azına geri döner. Oyundaki su yansımaları da ışın izlemeyi içermeyecektir.

Crysis Remastered, 18 Eylül’de PC, PS4 ve Xbox One’a geldi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu