EğlenceOyunlarTeknoloji

Sony, yeni videosunda PlayStation 5 kullanıcı arayüzüne derinlemesine bir bakış sunuyor

Sony, yaklaşan PlayStation 5 ile ilgili son büyük sorulardan birini açıkladı: kullanıcı arayüzünün neye benzediği. Uzun ve yeni bir adım adım kılavuz, 12 Kasım’da piyasaya sürüldüğünde yaklaşan konsolu kullanmanın nasıl bir şey olacağını gösteriyor.

Yeni kullanıcı arayüzü, PlayStation 4’ün sunduğu oldukça Spartalı menülerin tam bir revizyonunu sunan Sony için büyük bir değişiklik. PlayStation 4’e benzer şekilde, Sony, her biri kendi hub’ına sahip çeşitli oyunları gösteren bir dizi yüklü veya mevcut oyun (veya ayrı bir sekmede akış uygulamaları) sunacak.

Bu Oyun Merkezi ile aşağı kaydırmak, doğrudan ana ekrandan başlatılabilen daha spesifik etkinlikleri ve oyun modlarını ve başlıktaki diğer haberleri ve klipleri gösterecektir. Sony, geriye dönük uyumlu bazı PS4 oyunlarının da benzer işlevler sunacağını söylüyor.

blankblank
<- PlayStation4 — PlayStation5 ->

Sony ayrıca, Sony’nin ve geliştiricilerin resmi haberlerinin yanı sıra Trend olan videolar ve oyun kliplerini gösteren bir Explore menüsü ile deney yapıyor, ancak yine de bu özelliği test ettiğini ve tüm kullanıcıların başlangıçta erişemeyeceğini söylüyor.

Yeni “Kontrol Merkezi” menüsü, herhangi bir zamanda online arkadaş olan görme bildirimleri gibi kontrol müzik, konsol yönetimi ayarlarını ve denetleyici oyuncular sistem araçları geniş bir dizi erişim sağlayan PlayStation düğmeye basarak ve indirme durumunu görmek ulaşılabiliyor. Ayrıca, oyunlar, son başarılar veya ekran görüntüleri ve daha fazlası hakkında sürekli bir haber akışı olarak hizmet veren kullanıcı arayüzünün önemli bir parçası olan yeni bir kart serisi de var.

Kartları sırada da, belirli bir düzeyde ya da oyun modları için bir oyun içinde link çıkacak olan yeni “Faaliyetleri,” bireysel kartları vardır. Bir etkinlik seçmek, PlayStation 5’in seviyeyi tamamlamanız için ne kadar süreceğini ve henüz gerçekleştirmediğiniz herhangi bir nesneyi düşündüğüne dair kişiselleştirilmiş bir tahmin de dahil olmak üzere, bu seviyeye genel bir bakış sağlayacaktır.

blank
Kontrol merkezi menüsü.

Bazı oyunlar ve hedefler, PlayStation Plus aboneleri için resmi “oyun Yardımı” nı da içerecek ve bu da doğrudan oyun içinde belirli bir amaç için yararlı videolar ve ipuçları gösterecektir. Bazı kartlar, oyuncuların ipuçlarını yan yana görmelerine yardımcı olmak için resim içinde resim modunu veya bölünmüş ekran görünümünü bile destekleyecektir.

Sony, partilerin PlayStation 5’te nasıl çalışacağını da genişletiyor. Oyuncular artık ekranlarını diğer parti üyeleriyle paylaşabilir ve hatta bu ayrı oyun akışlarını kendi başlarına sabitleyebilirler. Partiler ayrıca, tek seferlik sesli sohbet kanalları yerine daha kalıcı oyun grupları olarak hizmet etmek içindir.

Son olarak, PlayStation Store ayrıca genel yazılıma (ayrı bir uygulama yerine) doğrudan entegre edildi ve PlayStation 5’te satın almak ve indirmek için yeni oyunlar ve uygulamalar bulmayı kolaylaştırdı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu