Teknoloji

VidCon, 2021 yazında geri dönmeyi planlıyor ve insanların dijital olarak katılmasına izin verecek

Dijital içerik oluşturuculara odaklanan yıllık bir kongre olan VidCon, koşullar izin verirse, önümüzdeki yaz Anaheim, Kaliforniya’ya geri dönmeyi planlıyor, ancak organizatörler insanların ilk kez dijital olarak katılmasına izin vermeye hazırlanıyor.

Yeni dijital seçenek, insanların gerçek kongreye Seyahat etmeyenler veya seyahat edemeyenler için bir dizi canlı yayın ve “önemli fan odaklı oturumlar” için bilet satın almasına izin verecek. Hareket, Vidcon’un bu yıl düzenlenen dijital oturumların çoğunda (şimdi VidCon olarak anılacaktır) COVİD-19 pandemisinin organizatörlerin gerçek yüz yüze etkinliği iptal etmeye karar vermesine neden olduktan sonra başarı gördükten sonra geldi.

Genel Müdür Jim Louderback’e göre, son birkaç ay içinde VidCon tarafından düzenlenen dijital etkinliklere yaklaşık 1 milyon kişi ayarlandı ve bu izleyicinin neredeyse yarısının Amerika Birleşik Devletleri dışından akış yaptığını da sözlerine ekledi.

“Vidcon’un sınırları aştığını açıkça gösterdik-tam olarak 180’den fazlası. Yeni hibrit dijital ve IRL modelimiz, Vidcon’un küresel erişimini, her zamankinden daha fazla bilgi sahibi olmak, eğlenmek ve ilham almak için daha yeni yollarla genişletecek.”

Daha uluslararası bir kitleye ulaşmak için Vidcon’un dijital bölümü, VidCon Mexico ve VidCon Asia ile ortaklaşa farklı paneller ve oturumlar programlayacak. Bir basın açıklamasına göre, bu paneller bir ülkenin ana dilinde oluşturulacak ve uygun saat dilimleri için planlanacak.

Vidcon’un yeni dijital planlarının yanı sıra, organizasyon aynı zamanda Youtuber’ları honlamak yerine tüm dijital içerik oluşturuculara odaklanmak için tasarlanmış bir yeniden marka sunuyor. Bu, VidCon Now etkinliklerinin oluşturulmasını içerir — geçen yaz boyunca fiziksel Vidcon’un yerini alan dijital paneller ve oturumlar. YouTube, İnstagram, Twitch, TikTok ve daha pek çok konuşmacıyı ve uzmanı içeren VidCon Now, 27 Ekim’de tekrar başlayacak.

Kurucu ortak Hank Green bir basın açıklamasında,” Vidcon’u on yıldan fazla bir süre önce, çevrimiçi olarak gerçekleşen yaratıcılığın patlamasını güçlendirmeye ve teşvik etmeye yardımcı olmak için başlattık ” dedi. “Bunu tüm ekosistemi bir araya getirerek yaptık: inanılmaz şeyler yapan yaratıcılar, onları seven hayranlar ve onları destekleyen endüstri.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu