MicrosoftTeknoloji

Microsoft’un Edge tarayıcısı gelecek ay beta sürümünde Linux’a geliyor

Microsoft, önümüzdeki ay Linux için Edge tarayıcısının bir önizleme sürümünü başlatmayı planlıyor. Bu yılın başlarında Linux’ta Edge’in planlarını resmi olarak onayladıktan sonra, Linux kullanıcıları Ekim ayında tarayıcının bir önizlemesini indirebilecekler.

Önizleme, Microsoft’un Edge Insider sitesinden veya yerel Linux Paket Yöneticisi aracılığıyla edinilebilir. Microsoft, Edge’in Windows ve macOS sürümlerinde bulunan kaç özelliğin Edge’de henüz mevcut olacağını tartışmıyor, ancak özelliklerin büyük çoğunluğunun yoluna girmesi muhtemel.

Linux önizlemesi, Microsoft’un işletmeleri Edge’i kullanmaya ikna etmek için daha geniş bir itmenin bir parçasıdır. Microsoft ayrıca bugün Ignite’de BT yöneticilerinin Edge’de Bulunan Internet Explorer modunu yönetmesini kolaylaştırdığını duyurdu. Bu, şirketlerin Internet Explorer’ın kendisine dokunmadan eski siteleri daha güvenli bir şekilde kullanmasına yardımcı olan bir moddur. Microsoft, 17 Ağustos 2021’de Microsoft 365 uygulamaları ve hizmetleri aracılığıyla Internet Explorer 11 desteğini bırakarak gelecek yıl web tarayıcısına tamamen veda etmeye çalışıyor.

Microsoft ayrıca, yakında önizlemede sunulacak olan yeni Microsoft Edge için bir kiosk modu oluşturuyor. İşletmeler, kiosklar ve dijital tabelalar için kilitli bir tarayıcı oluşturmak için kullanabilecekler.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu