AppleMobilTeknoloji

Fantastical’in yeni widget’ları, iOS 14 Güncellemesi için mükemmel kullanım durumu gibi görünüyor

Mac ve iOS takvim uygulaması Fantastical, yazılımını 12 yeni özelleştirilebilir widget ile güncelledi. Kullanıcıların takvimlerine, etkinliklerine ve hava durumu tahminlerine doğrudan ana ekrandan erişmelerini sağlayan iOS 14 widget desteği için mükemmel bir kullanım durumu gibi görünüyorlar.

Bunlar, Tiktok’ta esnemek için kullanacağınız widget’lar değil, elbette: bunlar, programlarında yaşayan insanlar için pratik ve basit tasarımlardır. Widget’lar Fantastical’den beklediğiniz kadar iyi tasarlanmış görünüyor ve özellikle doğrudan toplantılara geçme seçeneğini seviyoruz. Artık bu zor yakınlaştırma davetiyesi için gelen kutunuzda arama yok.

Fantastical’ın widget’ları varsayımsal olarak ücretsizdir, ancak ödeme yapan bir müşteri olmadıkça bazı özellikler (hızlı katılımlı toplantılar ve çoklu takvim setleri gibi) çalışmaz. Uygulama, bu yılın başlarında bir abonelik modeline taşındı ve bir yıllık abonelik için taahhütte bulunursanız, ayda 4,99 ABD Doları veya ayda 3,33 ABD dolarına mal oldu. Fantastik güncelleme ayrıca iPadOS 14’te el yazısı tanıma desteği de ekliyor.

Mobil cihazlardaki eski soylarına rağmen, widget’lar iOS 14’ün çığır açan yıldızı olduğunu kanıtladı. Bu, insanların onları yerleştirdiği daha garip kullanım durumları sayesinde: favori gruplar, anime ve çok daha fazlası için temalı düzenler oluşturma. Widget’lar ve özel uygulama simgeleri (en uygun kısayollardan daha az bir hack ile Oluşturuldu), pek çok kişinin Apple’ın özelleştirme için daha fazla destek sunması gerektiğini düşündüğü kadar alıcı bir kitle buldu, ancak bunun gerçekleşmesi pek olası değil. Widget’ların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için kılavuzumuza göz atın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu