MobilTeknolojiYazılım

Telefonunuzda web barındırma

Küçük ve basit bir web sitesi oluşturmayı mı planlıyorsunuz? Günümüzde, ucuz web barındırma almak kolaydır, ancak daha teknik fikirli ve teknoloji DIY ve kodlama biraz umursamıyorum olanlar için, süper düşük maliyetli ve düşük bellek çözümü var-bir sunucuya dönüştürerek Android cihazınızda web sitenizi barındırma.

Akıllı Telefonlarımızla yapılabilecek çok şey var ve şimdi bir web sunucusu olarak çalıştırabilirsiniz. Küçük web siteleri depolama alanı paketleri gerektirmez ve web siteniz düşük sayfa görünümleri alırsa, paradan tasarruf etmek mantıklıdır. Sunucular artık kullanmadığınız bir telefonda veya bugün kullandığınız bir telefonda oluşturulabilir.

Bu kılavuzda, telefonunuzu aktif bir web sunucusuna dönüştürmek için atmanız gereken adımları izleyeceğiz. DIY web barındırma sizin için doğru görünmüyorsa, web siteniz için en iyi web barındırma çözümünü bulabileceğiniz Hosting Foundry‘yi kontrol etmenizi öneririz.

Bu kılavuz Android cihazlar ile uyumludur ve Google Play Store’dan Tiny Web sunucusu uygulamasını indirmeniz gerekir. Mobil sunucunuzu kurmak için kullanılabilecek çeşitli sunucu yazılımı uygulamaları vardır, ancak Tiny Web iyi bilinir ve şiddetle tavsiye edilir.

Adım adım Genel Bakış

Bu kılavuzu adımlara ayırdık, böylece başlamadan önce ne bekleyeceğinizi biliyorsunuz, bazı adımlar isteğe bağlıdır, çünkü bunlar gerekli değildir, ancak web sayfalarınızı özelleştirmek için yapılabilir.

Tiny Web uygulamasını indirin

Tiny Web ayarlarını keşfedin ve gerekirse özelleştirin.

Dizininizi oluşturun.html dosyası ve Android telefonunuza yükleyin.

Sunucuyu Tiny Web uygulamasında çalıştırın

CSS özel kodunuzu ekleyin (isteğe bağlı)

Bir URL’yi bağla (isteğe bağlı)

Ayarlarınızı keşfedin

Tiny Web uygulamasını indirdikten sonra, sunucu yolunu değiştirebileceksiniz, bu araç kullanıcıların web dosyalarını depolayacakları bir dizin oluşturabilecekleri yerdir. Siteniz İngilizce değilse ve bir sunucu bağlantı noktası seçtiyseniz, varsayılan bir karakter kümesi de seçebilirsiniz. Kullanıcılar uzaktan dosyalara erişmek için, yani her ikisi PC ve telefon aynı ağ üzerinde telefonunuzun depolama/kolay bilgisayarınızdan dosya erişim mümkün olacak Eğer izin yine de, Tiny Web hakkında çok şey.

Dizin dosyanızı ayarlama

Sadeliğinde, Tiny Web’in sunucu uygulaması bir yapılandırma seçeneği sunmaz, bu nedenle kullanıcılar bir dizin ayarlayamaz.varsayılan olarak html dosyası, ancak bu uygulamanın kullanım kolaylığı ile karşılaştırıldığında küçük bir sorundur. Bunun yerine, bir dizin oluşturmanız gerekir.html dosyası ve belirtilen bir klasöre yükleyin. Dizin.html dosyası, masaüstünüzde veya telefonunuzda Notepad++ gibi bir metin editörü kullanılarak oluşturulabilir.

Android dosya yöneticisini kullanarak dizini kopyalayın.html dosyasını telefonunuzdaki tercih ettiğiniz dizine yerleştirin ve dosyayı /storage/emulated/0’a taşıyın.

Dosyayı telefonunuza kopyalamak için bir USB kullanırken, dosya Yöneticisini seçmeniz ve telefonunuzun depolama alanına erişmeniz gerekir. Bir kez orada varsayılan konumun öykünülmüş alt dizin olduğunu göreceksiniz, burada HTML dosyanızı ekleyeceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, cihazınızı güvenli bir şekilde çıkarın ve Tiny Web sunucusu uygulamasına geri dönün.

Tiny Web uygulamasında, sunucuyu Başlat’ı tıklatın. Tarayıcınızda varsayılan URL’ye gidin ve Ekle / dizin.sonuna kadar html. Ve işte bu! Şimdi dizininizi tamamladınız.html dosyası kurmak ve bir web sunucusu üzerinde telefonunuzu açtı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu